Brzdové hadice HEL PERFORMANCE na moto

Pancierové hadice HEL nielenže disponujú kvalitným dizajnom, ale čo je z hľadiska týchto prvkov dôležitejšie- sú veľmi funkčné z hľadiska brzdenia.

Aké sú však dôvody na výmenu brzdovej hadice?

Ako prvý dôvod je zrejme ten, ktorý sa týka aj väčšiny ostatných vecí- fakt, že aj aj brzdové hadice podliehajú starnutiu. A to predovšetkým v prípade gumových hadích, tie predsalen nedisponujú takou odolnosťou ako tie pancierové, a teda majú tendenciu mäknúť. Ďalší dôvod sa dotýka najmä motorkárov, čo nejazdia len pasívne, ale uprednostňujú športové závody a jazdu na okruhu. Tu je zaťaženie o niečo väčšie a neobchádza to ani brzdové hadice, najmä pri neustálom „extrémnom“ brzdení. Brzdová kvapalina je pri takýchto výkonoch rozohriata, čo sa následne podpisuje pod slabšie účinky brzdenia, kedy je na vine rozťažnosť hadíc. Ale ďalší dôvod k obmene môže byť aj prostejší, skrátka chceme vylepšiť estetickú stránku nášho motocykla, pričom ako už bolo spomenuté, tieto pancierové brzdové hadice pre motocykle disponujú okrem funkčnej stránky tiež kvalitným dizajnom.

Guma vs. pancier

Takéto porovnanie so sebou prináša podstatný rozdiel. Zatiaľ čo tie pružné, gumové hadice sa pri náročnejšej jazde rozťahujú a ako keby mäknú, s čím prichádza stále horší účinok brzdového systému, pancierové prevedenie je voči tomuto relatívne známemu problému vyzbrojené. Funkčným faktorom je jadro z teflónu obalené nerezou, čím sa bráni neželanému roztiahnutiu. To má následne efekt na prakticky nemenný, odolný a stále rovnako funkčný brzdový systém. Takýto rozdiel je cítiteľný najmä pri okruhových závodoch, kde sa stáva pancierová hadica želaným a využívaným prvkom. Jeho kvality však samozrejme oceníme prakticky pri každom type jazdy. Pri výmene hadíc je dôležité takúto výmenu riadne prekontrolovať a dať si pozor na chyby. Brzdové hadice sú totiž jednou z najfunkčnejších súčastí každého motocykla.

https://www.eres-racing.sk/brzdove-hadice-hel-performance-pre-motocykle/

motorcycle-brake-hoses-colours__62856.1540417942.1280.1280

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Novinky a Blog
VŠETKY NOVINKY