Keď motorka nefunguje tak, ako by fungovať mala

Keď motorka nefunguje tak, ako by fungovať mala

 

Kúpa novej (alebo ojazdenej) motorky sa radí k pamätným okamihom, ktorý však so sebou prináša nutnosť zamerať sa na mnohé detaily už vopred. Každý z týchto detailov sa totiž môže podpísať pod celkový efekt z jazdy. O to väčšia by mala byť naša pozornosť v prípade, ak kupujeme motorku z druhej ruky.

  • Tá už môže mať niečo za sebou alebo disponovať určitým nedostatkom, ktorý vám časom začne prekážať.

Môže ísť o voľným okom viditeľné, avšak aj tie zárkernejšie, čiže skryté závady. Na druhej strane ale tá nižšia a dostupná cena je faktorom, prečo si veľa ľudí kúpi motorku práve touto cestou. Potom však zvyčajne opravujú a dokupujú všelijaké súčasti, aby mali z jazdy plnohodnotnejší zážitok, či v horšom prípade aby vlastne mohli vravieť o funkčnom motocykli .

Úlohou kvalitného podvozku je, aby dostatočne pružil a takisto tlmil, pričom jeho nízka opotrebovanosť sa preukáže napríklad tým, že je tuhý, stabilný, a to či už vravíme o zadnom tlmiči alebo pružinách v predných tlmičoch.

Problém nastáva takisto vtedy, keď si uvedomíte, že počas jazdy je celkom ťažké udržiavať rovnováhu tohto motocykla, v ideálnom prípade by tak mal ísť čo najrovnejšie a hlavne byť stabilný, čo znamená, že by nemalo prichádzať k tzv „vlneniu“ motorky.

Pri kúpe už použitého motocykla je ale dôležité venovať pozornosť aj iným faktorom, napríklad brzdám, stave motora, ale tiež istej celkovej vizuálnej stránke, ktorá dokáže prezradiť značnú opotrebovanosť.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Novinky a Blog
VŠETKY NOVINKY