Odklápacie moto prilby

Tak, ako poznáme rôzne trasy a vzájomne odlišné typy motockylov, tak poznáme i rozdielne prevedenia moto prilieb. Ale predsalen vyberme tie najlepšie.

Rastúca popularita odklápacích moto prilieb
 

Hádam nemusíme podrobnejšie opisovať fakt, že bezpečná a komfortná jazda na motorke sa nezaobíde bez pravidelného nosenia doplnku, akým je prilba. Aby bol však celkový efekt z jazdy skutočne bezpečným a pohodlným zážitkom, nemali by sme kvalitu tohto doplnku podceňovať a poviem to otvorene, najlacnejí model menej známych výrobcov môže byť skôr na obtiaž, respektíve trh s prilbami na motorku poskytuje nielen rozdielne prevedenia a typy, ale aj rozdielnu značku a kvalitu.

Moto prilby však všeobecne rozdeľujeme na niekoľko typov so svojimi špecifickými vlastnosťami, kedy sa vhodné prevedenie odporúča vyberať na základe štýlu jazdy a motocykla. Za populárnu voľbu s praktickými, ako aj kvalitnými vlastnosťami sa okrem integrálnych prilieb považujú najmä tie odklápacie. A je k tomu hneď niekoľko dôvodov.

Na začiatok spomeňme, že odklápací typ moto prilieb dokonale spĺňa kritériá bezpečnosti, komfortu a praktickej manipulácie. Ide tak o vhodnú voľbu vo všetkých požadovaných smeroch a popravde to je takisto dôvod, prečo sú cenovo o niečo drahšie. Samozrejme pokiaľ motorista jazdí na menšom skútri, nemusí siahnuť práve po tomto modeli, ale v prípade, ak vlastníte o niečo silnejší stroj a hlavne ak máte radi dlhšie trasy, v podstate nie je o čom, odklápacie prilby známych značiek sú jednoznačne doporučenou voľbou.

·         A to či hľadíte na bezpečnostnú, komfortnú, praktickú alebo dizajnovú stránku. Vo všetkých smeroch ide o trefu do čierneho.

Z kvalitatívnej stránky spĺňajú vysoké kritériá, rovnako ako prilba integrálna. Rozdiel medzi integrálnou a odklápacou prilbou je prakticky v možnosti praktického otvárania prednej časti prilby, čím sa dostávame k viacerým pozitívam- nemusíte sa báť prehriatia, sú pohodlným prvkom aj počas jazdy a predný vyklápací kryt vás zároveň ochráni pre dažďom, vetrom ako aj UV žiarením. Medzi najpredávanejišie odklápacie moto prilby patria SHARK EVO ONE, HJC IS-MAX2, HJC RPHA90, AGV SPORTMODULAR , NOLAN N100-5 alebo SCHUBERTH C4 a C3PRO

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.
Novinky a Blog
VŠETKY NOVINKY